•  
 
Dołącz do nas na Facebooku!

Projekty Unia Europejska!

Kalendarz
Październik 2020

Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Ogłoszenia Spółdzielni
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
POGODA
Prognozy Bytom
Obradowało Walne Zgromadzenie Członków G.S.M.

Obradowało Walne Zgromadzenie Członków G.S.M.

W dniu 09 lipca od godziny 16:00, obradowało Walne Zgromadzenie członków GSM. Tym razem z zachowaniem szczególnych środków ostrożności, ze względu na panującą sytuację epidemiczną. Zaprosiliśmy na nie również Prezydenta Bytomia Pana Mariusz Wołosz, którego reprezentował pierwszy zastępca Pan Michał Bieda, który skierował do władz Spółdzielni „kilka ciepłych słów”, oraz życzył obecnym Członkom owocnych obrad.. Wiele spraw łączy nas na bieżąco z Władzami miasta, stąd częste i efektywne kontakty w sprawach komunalnych i mieszkaniowych, co przekłada się na opłaty mieszkańców. Prezes GSM podkreślił z satysfakcją, że ok. 3,7 mln odszkodowania „wywalczone” przez Wspólnotę Mieszkaniowa po pożarze Kina "Gloria" w 2011, zarządzaną przez GSM, zostało przeznaczone m.in. na remont podziemi w IV L.O. przy Placu Sikorskiego, a kolejne środki, zostały przekazane na planowany remont kamienic gminnych przy ul. Musialika 1 i 3. Kolejny gość, który zaszczycił nas swoją obecnością to Prezes Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp z o.o. Pan Henryk Dolewka. Tu również wieloletnia współpraca i wzajemne dobre relacje przynoszą korzyści w wielu aspektach funkcjonowania Spółdzielni oraz zarządzanych wspólnot z terenu Bytomia i Radzionkowa. Zaprosiliśmy też Panią Joannę Koch - Kubas, Prezes Rewizyjnego Związku Spółdzielni Mieszkaniowych.w Katowicach Niestety, obowiązki służbowe nie pozwoliły na spotkanie z nami. Odczytaliśmy list skierowany do Spółdzielców, w którym podkreślono stabilną sytuację formalną i ekonomiczną, a przeprowadzona lustracja za lata 2016 – 2018 nie wykazała istotnych uchybień. Następnie przystąpiono do realizacji porządku obrad z uzupełnieniami zaproponowanymi przez grupę Członków z ul. Łużyckiej. W trakcie wystąpień Przewodniczącego Rady Nadzorczej Pana Joachim Nowak następnie Prezesa oraz Głównej Księgowej, udokumentowano dobrą sytuację Spółdzielni, niskie opłaty eksploatacyjne niezmieniany od wielu lat odpis na fundusz remontowy oraz zaliczki na C.O. i C.C.W.
Zarząd Górnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa Bytom w osobach Prezesa Pana Marka Stalmacha oraz V-ce Prezes Pani Maria Krzan, jednogłośnie otrzymał absolutorium, co daje mandat do dalszej wytężonej i racjonalnej pracy na rzecz naszej Spółdzielni oraz zarządzanych wspólnot
Po zakończeniu obrad Przewodniczący Zgromadzenia oraz Prezes podziękowali za uczestnictwo oraz udział w dyskusji, pracownikom za bieżącą efektywną obsługę zarządzanych nieruchomości i przekazali życzenia udanych urlopów i wakacji.